KIA Dünyası - Teknoloji - Cenevre Motor Show

Cenevre Motor Show

Cenevre Motor Show - KIA

Yakın zamanda piyasaya sürülen ikinci nesil KIA Soul’un ikonik tasarımını bünyesinde birleştiren yepyeni model KIA Soul EV, KIA’nın tüm dünyada satılan ilk elektrikli aracı olacak ve üretime 2014’ün ikinci yarısında başlanacak.


Üretim aşamasında LPG kiti ile donatılan ve yakıt ekonomisi konusunda devrim yaratan küçük sınıfın başarılı aracı Picanto LPG’de Cenevre Motor Show’da sergileniyor.

Yılın ilk aylarında Kuzey Amerika Uluslararası Auto Show etkinliğinde görücüye çıkan KIA’nın nefes kesici GT4 Stinger Konsept aracı Avrupa’da ilk kez Cenevre’de kamuoyunun beğenisine sunulacak. KIA’nın Kaliforniya tasarım ekibi tarafından geliştirilen GT4 Stinger modeli, markayı yeni ve cesur bir tasarıma doğru taşırken çekim noktası olarak maksimum sürüş keyfi sunuyor.

Avrupa pazarındaki tüketicilerin geri bildirimlerine ve gitgide daha rekabetçi hale gelen piyasadaki gelişmelere cevap olarak KIA, Cenevre Otomotiv Fuarı’nda yenilenen KIA Sportage modelini kamuoyuna sunacak. Markanın çok satan kompakt SUV aracı, modern dış görünüşü ile yenilenmiş iç tasarımı ve kabin içinde kullanılan yeni malzemelerle minör fakat önemli değişimler geçirdi.